Blog

 • Jak zorganizować przestrzeń biurową: rozwiązania i akcesoria

  Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka praktycznych porad, które pomogą Ci zorganizować przestrzeń biurową oraz listę przydatnych akcesoriów, które ułatwią Ci utrzymanie ładu i estetyki w miejscu pracy.

 • Papier fotograficzny do druku - jak wybrać odpowiedni produkt?

  Kochamy uwieczniać swoje wspomnienia i wizerunki naszych bliskich na fotografiach. Dzięki zdjęciom możemy w dowolnym momencie powrócić pamięcią do pięknych chwil.

 • Przewodnik po biurowych zakupach - co warto mieć na swojej liście?

  Nasze codzienne miejsce pracy to przestrzeń, w której spędzamy znaczną część życia. Badania naukowe potwierdzają, że tylko dzięki odpowiedniemu wyposażaniu biura, w tym zaplecza socjalnego, jesteśmy w stanie osiągać dobre wyniki. Przygotowaliśmy przewodnik po biurowych zakupach.

 • Biuro bardziej zielone: artykuły biurowe przyjazne dla środowiska

  Każdego dnia obserwujemy zmiany klimatu. Rozwój cywilizacyjno-technologiczny sprawił, że przestaliśmy przez pewien czas zwracać uwagę na to, w jaki sposób są wytwarzane dane artykuły. Na szczęście w ostatnich latach zmieniło się nasze podejście do ochrony środowiska. Coraz częściej świadomie sięgamy po materiały ekologiczne.

 • Papier ekologiczny - gdzie znajduje zastosowanie?

  Papier jest materiałem o bardzo szerokim zastosowaniu. Jego produkcja jest realizowana od setek lat - początkowo metodami ręcznymi, później maszynowo.

 • Akcesoria niezbędne do nauki

  Wrzesień to miesiąc, w którym dzieci i nastolatki rozpoczynają naukę w szkołach różnego stopnia, a także w klasach zerowych przedszkoli. Bez względu na to, na jakim poziomie edukacji się znajdują jedno jest pewne, potrzebują odpowiedniego wyposażenia zarówno do nauki, jak i wykonywania zadań szkolnych oraz domowych.

 • Papier biurowy niezbędny w każdej firmie

  Papier biurowy to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia każdej firmy. To na nim zapisujemy ważne dla nas informacje lub je powielamy. Jednak w dobrze prosperującym biurze nie powinno też zabraknąć innych rodzajów papieru. Zobacz do czego służą poszczególne z nich. Sprawdź, czy posiadasz je na stanie. Jeśli nie, to koniecznie odwiedź nasz sklep i wybierz coś dla siebie.

 • Akcesoria biurowe

  Dobre jakościowo i zróżnicowane pod względem funkcjonalności akcesoria i przybory biurowe to istotne elementy wyposażenia biura.

 • Archiwizacja i organizacja dokumentów

  Właściwe uporządkowanie i przechowywanie dokumentów, takich jak: rachunki, kwity czy umowy pozwala na szybkie i sprawne dotarcie do zawartych w nich, a potrzebnych natychmiast, informacji. Aby ułatwić sobie to zadanie, niezbędne są odpowiednie artykuły biurowe. Sprawdź, czy jesteś w ich posiadaniu.

 • Przybory biurowe, które pomogą zorganizować miejsce pracy

  Przemyślana organizacja miejsca pracy może znacznie ułatwić jej wykonywanie. Szczególnie jeśli zgromadzimy wcześniej odpowiednie przybory i akcesoria biurowe. Zobacz, dlaczego to takie ważne. Dowiedz się również, w jakie niezbędniki warto się zaopatrzyć.

 • Długopis na prezent - nasze propozycje

  Wybór prezentu dla solenizanta czy jubilata często jest dużym problemem. Jeśli nawet adresatem jest osoba dobrze znana, zdarza się, że jej potrzeby są już zaspokojone i trudno wybrać coś odpowiedniego. Tym bardziej jest to problemem, jeśli prezent ma charakter oficjalny i jest przeznaczony dla szefa, kolegi z pracy czy wieloletniego kontrahenta. Są jednak takie prezenty, które mają charakter uniwersalny i sprawdzają się przy każdej okazji.

 • 10 najważniejszych artykułów biurowych

  Sprawna obsługa biura zależy nie tylko od doskonale zorganizowanej pracy sekretarki, ale także od przedmiotów i akcesoriów, które zawsze powinny być pod ręką. Jeśli zakładasz biuro, uruchamiasz nową firmę lub w Twoim biurze panuje bałagan, czas na listę praktycznych, niezbędnych artykułów biurowych, które można zamówić z dostawą do firmy.

 • Papier do plotera - czym kierować się przy zakupie?

  Ploter to jedno z urządzeń wykorzystywanych do druku wielkoformatowego. Choć działa podobnie jak drukarka, jest zdecydowanie większych rozmiarów i pracuje znacznie szybciej. W związku z tym wyzwaniem może być dobór najlepszego papieru do plotera. Czym się kierować?

 • Wizytówki - czy w dobie internetu nadal są popularne?

  Tradycyjne wizytówki papierowe były niegdyś głównym nośnikiem informacji o partnerach w biznesie. Stałym elementem spotkań z kontrahentami bądź Klientami była wymiana wizytówkami, na których znajdowały się przede wszystkim dane kontaktowe, ale także drobna reklama usług. Czasy jednak mocno się zmieniły, a prym wiodą zdecydowanie cyfrowe formy kontaktu. Czy drukowane wizytówki mają jeszcze rację bytu?

 • Gumka chlebowa - co warto o niej wiedzieć?

  Każdy artysta zajmujący się rysowaniem, powinien posiadać w swoim wyposażeniu kilka niezbędnych przyborów ułatwiających szlifowanie talentu. Jednym z nich jest gumka chlebowa. To dość popularny, choć wciąż nie do końca doceniony atrybut każdego rysownika, który odpowiednio użytkowany może bardzo przydać się podczas rysowania. I wbrew pozorom, nie powstała z chleba, choć jej nazwa może to sugerować. Czym zatem właściwie jest gumka chlebowa? Jak o nią dbać? I gdzie można ją nabyć w przystępnej cenie?

 • Cała Polska w żółtej strefie - zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

  Od 10 października 2020 roku obostrzenia ze stref żółtych zostają rozszerzone na cały kraj.
 • Artykuły niezbędne w szkolnej wyprawce

  Powrót do szkoły to ogromna radość dla wielu uczniów i rodziców. Szkoła to przecież bezpieczne miejsce, w którym pociechy mają szansę na rozwój, a rodzice w tym czasie mogą poświęcić się pracy, samorozwojowi czy obowiązkom domowym. Jednak każde rozpoczęcie roku wiąże się z gorączką zakupów. Początek semestru naznaczają kolejki w sklepach papierniczych i marketach, ale notuje się także zwiększony ruch w sklepach online z przyborami szkolnymi. Warto zawsze mieć listę artykułów szkolnych, bez których nie obejdzie się żaden uczeń, by sprawnie zrobić wszystkie zakupy za jednym razem. 
 • Artykuły biurowe do domu - stwórz praktyczny home office!

  Coraz częściej zawodowe obowiązki można wykonywać bezpośrednio z domu. Okres długiego zamknięcia w domach pokazał nam, że praca i edukacja zdalna są czasami konieczne, a przy właściwym wyposażeniu domowego biura można być wydajnym pracownikiem i uczniem, zapanować nad nadmiarem pracy i uczyć się oraz mieć stały kontakt z innymi ludźmi. Wystarczy dom wyposażyć w niezbędne przedmioty biurowe.
 • Artykuły biurowe do kancelarii - co powinno się znaleźć?

  Artykuły biurowe do kancelarii są niezbędnym elementem wyposażenia. Co zatem powinno znaleźć się w kancelarii? Sprawdź niezbędne akcesoria biurowe oraz materiały do organizacji i archiwizacji dokumentów.
 • Gdzie znaleźć dobre artykuły biurowe w Warszawie?

  Artykuły biurowe są niezbędnym elementem w dobrze prosperującej firmie. Akcesoria biurowe powinny być dobrej jakości. Gdzie znaleźć dobre artykuły biurowe w Warszawie?
 • Jak zorganizować dokumenty? Propozycje segregatorów

  Chaos w dokumentach nie sprzyja efektywnej pracy. Warto wprowadzić system organizacji. Sprawdź w co warto wyposażyć biuro oraz jakie materiały do archiwizacji i organizacji znacznie ułatwią ich organizację!
 • Artykuły biurowe, dzięki którym organizacja dokumentów stanie się prosta

  Organizacja dokumentów to w wielu firmach kluczowa i podstawowa czynność w wielu firmach. Znamy jednak sposób, aby przebiegała ona sprawniej!
 • Kilka wskazówek gdzie zrobić i wydrukować wizytówki

  Czy w XXI wieku warto jeszcze inwestować w wydruk wizytówek? Mogłoby się wydawać, że w dobie Internetu takie elementy wizerunku firmy jak te drobne, papierowe bileciki nie mają już racji bytu. Nic bardziej mylnego! Owszem, dzięki rozwojowi technologii dziś możemy bez problemu odnaleźć daną osobę w Internecie, ale warto pamiętać o tym, że wizytówki również mają swoją moc. Odpowiednio zaprojektowane, mogą być bardzo istotnym elementem identyfikacji wizualnej każdej firmy. 
 • Gdzie można kupić gumki recepturki?

  Zakup gumek recepturek raczej nie nastręcza wielkich trudności. Produkty te można znaleźć w lokalnych sklepach papierniczych czy księgarniach. Skorzystanie z naszej oferty może być jednak szczególnie wygodne, gdyż sklep GlobalOffice daje możliwość ich zamówienia do biura przez internet, jak wszystkich innych artykułów.
 • Gdzie kupić woreczki strunowe?

  Woreczki strunowe to dość niepozorne elementy, jednak ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Przydają się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest przechowywanie niewielkich przedmiotów, a więc w biurach, różnego rodzaju sklepach czy warsztatach. Również ich posiadanie w domu może być ogromnym ułatwieniem.

 • W jaki sposób wyczyścić pieczątkę?

  Obudowa każdej pieczątki z czasem brudzi się, wygląda nieestetycznie i może zacząć szwankować podczas częstego użytkowania. Bez względu na to, czy mamy pieczątkę plastikową, czy metalową, obudowę należy przecierać wodą lub szmatką nasączoną w jakimś detergencie (najlepiej zawierającym alkohol). Ostrożnie jednak z detergentami w przypadku płytek polimerowych – wówczas wystarczy wyczyszczenie pieczątki zwykłą szmatką z mikofibry, zamoczoną w wodzie. 
 • Rodzaje i wymiary wizytówek

  Nieodłącznym elementem prowadzenia własnej firmy czy zajmowania stanowiska w przedsiębiorstwie jest wręczanie wizytówek. Dobrze zaprojektowana, czytelna wizytówka to wyraz profesjonalizmu oraz wiarygodności, a także skuteczna reklama na całym świecie. I chociaż w projektowaniu liczy się inwencja twórcza, to jednak wizytówki powinny mieć określone wymiary i zawierać tylko niezbędne informacje. 
 • Gdzie zlecić wykonanie pieczątki?

  Pieczątki są niezbędnym narzędziem w funkcjonowaniu firmy. Przede wszystkim podkreślają powagę każdego z pism urzędowych, handlowych, wewnętrznych oraz innych. Pieczątka jest wyjątkowym znakiem potwierdzającym wiarygodność przedsiębiorstwa. Jest ona wymagana przez większość instytucji państwowych i prywatnych, dlatego też każda firma czy przedsiębiorstwo musi posiadać własną pieczątkę.
 • Jak przygotować projekt pieczątki?

  Trudno sobie wyobrazić firmę lub instytucję bez pieczątki. Imienne stemple przystawiają lekarze, notariusze, urzędnicy, księgowe itd. Pieczątki prezentują najważniejsze dane, informacje w pigułce. Niektóre z nich są używane raz na jakiś czas, inne - przystawia się nawet kilkadziesiąt razy w ciągu dnia. Dlatego liczy się zarówno projekt, wzór, jak również jakość i trwałość. W wielu przypadkach kryterium wyboru jest poręczność, np. pieczątka lekarza, który zawsze ma ją przy sobie. 

 • Jak powinna wyglądać wizytówka?

  Wizerunek firmy to niezwykle istotna sprawa. Kształtując i podtrzymując jak najlepszy odbiór przedsiębiorstwa łatwiej utrzymać klientów oraz pozyskać nowych. Na jak najlepszy wizerunek firmy składają się nie tylko najwyższej jakości świadczone usługi, ale także skutecznie prowadzona kampania informacyjna oraz promocyjna. Narzędzi promocji jest bardzo wiele. Jednym z kluczowych, choć mogących się wydawać błahym, jest wizytówka. Wizytówka to często pierwszy kontakt firmy z klientem. Ten kontakt powinien być dokładnie przemyślany, przygotowany oraz wykonany.
 • Jakie wizytówki wybrać jednostronne czy dwustronne?

  Jaki typ wizytówek bardziej sprawdzi się w przypadku mojego biznesu: jedno- czy dwustronne - takie pytanie zadaje sobie praktycznie każdy, kto wybiera tą formę komunikacji ze swoim klientem. Odpowiadamy na to pytanie. 
 • Dobór wizytówek - wizytówki matowe czy błyszczące

  Wizytówki to ważna forma reklamy oraz kontaktu dla każdej firmy. Jej wręczenie potencjalnemu Klientowi może być pierwszym i najważniejszym krokiem do nawiązania współpracy i zbudowania pozytywnego wizerunku naszej firmy w jego oczach. Ale jakie wizytówki wybrać, aby rzeczywiście okazały się one dobrym narzędziem marketingowym – matowe czy błyszczące?
 • Akcesoria niezbędne w biurze

  Sprawne wykonywanie każdej pracy biurowej zależy nie tylko od kreatywności i zaangażowania pracowników, ale również od wyposażenia firmy w niezbędne akcesoria i artykuły biurowe. Nie jest tajemnicą, że ważne jest to, aby były to produkty wyróżniające się dobrą jakością, ergonomicznością i trwałością. Dzięki ich obecności w biurowej przestrzeni pracuje się przyjemniej, chętniej i efektywniej. Oto lista elementarnych niezbędników wśród szeroko rozumianych akcesoriów biurowych.
 • Jak przeprowadzić remont biura?

  Remonty biur wielu z nas kojarzą się z ogromnym bałaganem, chaosem w miejscu pracy oraz nierzadko koniecznością przeprowadzki na jakiś czas do innego lokalu. Oczywiście wiele zależy od tego, jak duża jest nasza firma oraz jaki rodzaj remontu planujemy. W takiej sytuacji bardzo ważne jest szczegółowe zaplanowanie prac, bo dobra organizacja to podstawa małego i dużego remontu. Bez względu na to, czy w grę wchodzi tylko montaż mebli, czy zaawansowany montaż instalacji elektrycznych i hydraulicznych, warto postępować według schemat.
 • Profesjonalne artykuły do biura - poradnik dla początkujących właścicieli

  Podstawę dobrze prosperującego biura stanowią odpowiednio skompletowane akcesoria. Podpowiadamy, w jakie akcesoria biurowe należy zainwestować na samym początku oraz gdzie najlepiej je kupić.
 • Rodzaje pieczątek

  Pieczątka to niezbędnik każdej firmy. Warto ją wyrobić, gdy zakładamy działalność gospodarczą, np. ze względu na oszczędność czasu, łatwość kontaktu oraz uwiarygodnienie prowadzonych przez nas działań. Wyrób pieczątek to niewielki koszt, najlepiej go powierzyć firmie, która świetnie zna realia rynku oraz oferuje bogatą gamę różnego rodzaju pieczątek. Wygodnym rozwiązaniem dla każdej firmy są pieczątki na zamówienie online.
 • Czym się kierować, wybierając artykuły do biura?

  Bez względu na to, czy posiadamy małą czy dużą firmę, jej wyposażenie w artykuły do biura jest niezbędne do codziennej pracy. Nawet najbardziej oszczędni przedsiębiorcy lub „raczkujące” na rynku start-upy nie będą sprawnie funkcjonować, jeżeli nie zrealizują zamówienia w sklepie na takie akcesoria biurowe, jak: komputer, drukarka, biurko, fotel, papier ksero, długopis, notes, kawa i herbata. Oczywiście lista biurowych niezbędników jest o wiele dłuższa, a jej zawartość zależy również od profilu firmy. Poniżej te akcesoria biurowe, które są elementarne dla każdego.