Artykuły biurowe, dzięki którym organizacja dokumentów stanie się prosta

Organizacja dokumentów to podstawowa czynność w wielu firmach. Aby przebiegała sprawnie, potrzebne są akcesoria biurowe, dzięki którym każdy dokument znajdzie swoje miejsce. Podpowiadamy, jakie artykuły biurowe do archiwizacji warto zakupić do firmy


Segregatory

Biurko „zasypane” papierami, szuflady pełne rachunków i paragonów oraz sterta faktur na blacie - taki chaos w dokumentach może opanować niejedną firmę. Aby temu zapobiec, warto zrobić listę z wyposażeniem biura i wypisać na niej wszystkie niezbędne materiały biurowe do archiwizacji. Z pewnością bałagan ten pomogą okiełznać segregatory różnego rodzaju. W sklepie znajdziecie segregatory ringowe i dźwigniowe w formatach A3, A4 i A5. Artykuły biurowe tego typu są dostępne w wielu kolorach, dzięki temu jest możliwość segregowania dokumentów poprzez stosowanie kodu kolorystycznego. W praktyce oznacza to np.: do zielonego segregatora wkładacie faktury firmy X, a do pomarańczowego segregatora – rachunki firmy Y. Zamawiając przyrządy biurowe, warto także pamiętać o etykietach do segregatorów, którymi opisuje się ich zawartość.

TeczkiKupując artykuły biurowe w Warszawie czy też innym mieście, trzeba koniecznie pamiętać o teczkach różnego rodzaju. Konferencyjne, do akt, do podpisu, korespondencyjne, ofertowe i zawieszane – te artykuły biurowe dla firm są niezbędne każdego dnia. Teczki mogą być tekturowe i polipropylenowe. Ważne jest to, aby teczki mieć w zapasie w większej ilości, bo nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać. Jedno jest pewne – wszystkie dokumenty poukładane w teczce nie zginą z oczu i raczej nie trafią w niepowołane ręce. Nawet jeśli nie zdążycie zarchiwizować faktur do segregatorów, warto te dokumenty przechowywać tymczasowo w teczce na biurku.

Ponadto bardzo ważny jest sam system obiegu papierów w firmie. Jedynym z wielu sposobów jest podpisywania teczek za pomocą konsekwentnej numeracji. Warte uwagi są takie rzeczy biurowe , jak teczki do archiwizacji zawieszanej, dzięki którym łatwiej można zlokalizować dokumenty – bez konieczności wertowania segregatora strona po stronie. Teczki zawieszane najlepiej sprawdzają się w szufladach i innych pojemnikach do sortowania oraz organizacji.

SkoroszytySkoroszyty doskonale służą podczas segregowania dokumentów. Skoroszyty to elementarne artykuły biurowe , bo możecie w nich łatwo i wygodnie przechowywać faktury, rachunki, umowy, etc. Chronią dokumenty przed niszczeniem i żółknięciem. Mogą służyć nie tylko celom archiwizacyjnym, ale także sprawdzą się do przygotowania materiałów reklamowych. W sklepie są dostępne skoroszyty zaciskane listwą bądź klipsem.

Komfortowe rozwiązanie w organizacji dokumentów to stosowanie skoroszytów kartonowych przeznaczonych do segregatorów. Skoroszyty hakowe to potrzebne wyposażenie biura , ponieważ można je szybko wpiąć do segregatora bez konieczności rozpinania mechanizmu skoroszytowego.

Pojemniki i pudła archiwizacyjne

Większość dokumentów powinna być przechowywana przez co najmniej 5 lat w firmie . Nierzadko regały i szafy biurowe są w stanie pomieścić całą dokumentację firmy. W wielu przedsiębiorstwach można znaleźć specjalne pomieszczenie, w którym archiwizuje się papiery.

Aby zachować porządek w organizacji dokumentów, warto wyposażyć firmę w pudła archiwizacyjne , do których można powkładać teczki, skoroszyty i segregatory. Standardowe pudła na dokumenty posiadają miejsce na opis zawartości oraz otwór na palce, dzięki czemu łatwo jest wkładać i wyciągać zawartość. Kartonowe pudła na dokumenty nie zajmują dużo miejsca w biurze, co więcej są lekkie i można w nich przechowywać segregatory o różnych formatach.

Organizując wyposażenie biura, potrzebne będą także bezbarwne poliestrowe kartoteki do archiwizacji zawieszanej. Pomieszczą kilka teczek zawieszanych, ustawionych jedna za drugą, co sprawi, że z łatwością można je będzie wyjmować i wkładać.

Koszulki i ofertówkiFoliowe koszulki A4 to must have na liście wyposażenia firmy. Wykorzystujecie je codziennie nie tylko do organizacji dokumentów. Oprócz klasycznych koszulek z cienkiej folii, w sklepie dostaniecie także koszulki do niestandardowych rozwiązań, np. koszulki z klapką, koszulki zamykane na rzep, koszulki zamykane na suwak, czy koszulki do katalogowania. Szczególnie te ostatnie koszulki służą jako materiały biurowe do przechowywania dużych katalogów z dokumentami. Warte zakupu są także kolorowe ofertówki, do których także można schować dokumentację firmy.

Opisane powyżej artykuły biurowe do organizacji znajdziecie w sklepie w Warszawie. Jeżeli nie chcecie tracić czasu na zakupy materiałów biurowych w sklepie stacjonarnym, wybierzcie naszą ofertę online – lista wyposażenia biura jest ogromna, co więcej – oszczędzicie czas i pieniądze.