Maseczki wielorazowe ochronne

Od 16 kwietnia 2020 roku w naszym kraju obowiązuje nakaz zakrywania ust oraz nosa w przestrzeni publicznej. Oznacza to, że każda osoba, która wychodzi na ulicę, do sklepu, porusza się komunikacją miejską i pracuje wśród ludzi, musi posiadać chustkę lub maseczkę ochronną. Dużym zaufaniem cieszą się wielorazowe maseczki ochronne. Są wygodne w noszeniu, można je łatwo zdezynfekować, nie utrudniają oddychania.

Do czego służą wielorazowe maseczki ochronne?

Maseczki wielorazowe ochronne są wykonane z miękkiej bawełny oraz wyposażone w gumki lub troczki, dzieki którym stabilnie trzymają się na nosie i ustach. Maseczki ograniczają znacznie rozprzestrzenianie się wydzielin, w których znajdować się mogą chorobotwórcze drobnoustroje, między innymi koronawirus wywołujący Covid-19. Podczas kichania, kaszlu, mówienia maseczka zatrzymuje drobinki śliny i chroni osoby zdrowe przed zarażeniem się od osób chorych lub nosicieli koronawirusa bez objawów zakażenia. W przeciwieństwie do maseczek jednorazowych maseczek wielorazowych nie wyrzuca się do kosza na śmieci, ale dezynfekuje i zakłada ponownie.

Jak używać maseczek wielorazowych ochronnych?

Wielorazowe maseczki ochronne można używać codziennie. Warto pamiętać jednak, że po kilku godzinach noszenia wymagają dezynfekcji. W przypadku masek wielorazowych ochronnych wystarczy wyprać je w wysokiej temperaturze z dodatkiem zwykłego detergentu. Po praniu należy także maseczkę przeprasować mocno rozgrzanym żelazkiem. Maseczki wielorazowe ochronne są odporne na wielokrotne pranie i prasowanie. Wysokie temperatury natomiast są zabójcze dla koronawirusa oraz innych drobnoustrojów, z jakimi musimy się mierzyć od wielu tygodni. Żeby zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo, nie możemy dotykać maseczki dłońmi, nie wolno pożyczać maseczek niezdezynfekowanych innej osobie, ani nosić jednej maseczki przez kilka czy kilkanaście godzin.

Półmaska filtrująca, FFP2, z zaworem 8822 na zamówienie
Kod
Jedn.
Ulubione
Cena
Ilość
szt.
59,95 PLN Netto64,75 PLN Brutto